خمکاری استیل

خمکاری استیل

نمونه برش لیزر استیل ایران فلز

درباره ی خمکاری استیل باید بدانیم که بخش عمده لوازم کاربردی در اطراف به وسیله مراحل خم  تولید و تکمیل می شوند. برای استفاده به دست همگان می رسد. همچنین خم معمولاً بر روی انواع استیل فولاد استنلس استیل یا پروفیل یا قوطی انجام می‌شود.

 نوع توان و مراحل در هر کدام متفاوت است، اما باید گفت که به طور کلی خم از نظر  فرم دهی به دو دسته خم سرد و خم گرم دسته‌ بندی می‌شود.  در خم گرم از حرارت بر روی نقطه هم برای فرایند استفاده می کند اما در خم سرد با استفاده از فشار و کشش انجام می‌شود.

 بدفرم شدن هم از موارد سوختگی مواد و از معایب خم گرم محسوب می‌شود. به همین علت است که در صورت امکان از خم سرد استفاده می‌شود. خم  استیل ورق ها با استفاده از تکه های نورد به ضخامت های مورد نظر تبدیل می گردد.

به صورت بلوم قطعاتی مقدم مربع مستطیل با ضخامت بیشتر از ۱۵ سانتیمتر است. پس از درگیر شدن با غلطک های مختلف و در شرایط حرارتی  به ضخامت اصلی درگیر و کشیده می‌شوند. برای خم کردن ورق ها  از دستگاه‌ هایی مانند خم دستی پرس برک  غلتکی و پرس های قدرتمند استفاده می‌شود.

دستگاه خم دستی

 این دستگاه به صورت کاملاً دستی می باشد. برای خم کردن ورق هایی با ضخامت ابعاد خیلی محدود کاربرد دارد.
دستگاه خم پرسی، یکی از کاربردهای این دستگاه‌ ها خم کردن در ابعاد مشخص می باشد، در مراحل مختلف  با استفاده از قالب های تحتانی و فوقانی فشار وارد و ورق شکل می‌گیرد.

خمکاری و برشکاری ورق استیل

خم کاری فلزی برای ایجاد شدن بسیاری از محصولات از جمله لوله ها، محفظه ها، جعبه ها و موارد دیگر استفاده می شود. زیرا ورق های فلزی می توانند به روش های مختلفی از قبیل نورد، تو رفتگی، خم شدن و برش اصلاح شوند. این فرآیند به طور معمول بر روی دستگاه ترمز پرس انجام می شود. از نیروهای کششی و برشی قوی برای خم کردن، تاشو و پانچ کردن ورق به شکل مورد نیاز استفاده می شود.

با این وجود، فن آوری پیشرفته تاشو فلزی در حال حاضر شامل دستگاه های خودکار خم کن پانل و سلول های خمش با سرعت بالا است. دستگاه های ترمز پرس در انواع مختلفی از اندازه ها و انواع مختلف قرار دارند. اما اکثر آنها دارای قوچ هیدرولیکی با پانچ فوقانی هستند. فلز را به زیر فشار بیشتری فشار می دهند. ترمزهای پرس می توانند به صورت دستی یا اتوماتیک کار کنند و بسیاری از آنها به صورت رایانه ای کنترل می شوند.

دستگاه خمکاری ورق استیل یا دستگاه سه متری

خمکاری و برشکاری ورق های استیل با دستگاه‌های پرس برک cnc انجام می‌گردد. این دستگاه‌ها سی ان سی خود عملیات خمکاری را به ضخامت تنها چند میلی‌متر تا قطعه ای به طول ۲۰متر و… بر روی ورق های فلزی انجام می‌دهد.

دستگاه پرس برک cnc به دو صورت است که با اصطلاح داون فرمینگ و آپ فرمینگ گفته می شود. ورق فلزی حاصل از هر دوی این روش‌ها یکسان بوده است. در هیچکدام از روش‌ها، از نظر طرح و نوع قطعه‌ای که کار می‌شود، محدودیتی نیست.

خمکاری ورق ها

خمکاری ورق های فلزی که از عملیات بسیار پر کاربرد در صنعت می باشد. برای موارد های مختلفی مانند ساخت باکس فلزی در صنعت الکترونیک ساختمان‌ سازی، دامداری، کشاورزی، کشتی سازی و در کارخانجات از آن استفاده می شود. 


خم کاری ورق های فلزی عملیاتی مکانیکی است  که در آن ورق ها را تحت فشار قرار داده است. باعث می‌شود که ورقه ها خم دار و زاویه دار شود. خم کاری آهن و ورق ها  دارای روش های گوناگونی می باشند. با توجه به جنس ضخامت همچنین طرح مورد نظر برای خم کردن و میزان خمش باید روش مناسب تعیین شود.

 ابتدا باید جنس ورقه فلزی را تعیین کرد که خمکاری ورق های فلزی به صورت گرم یا سرد اجرا شود. اگر کربن موجود در ورقه های فلزی بیش از ۱.۲ درصد باشد خمکاری این ورقها کاهش پیدا می‌کند. برای خم کردن باید ابتدا آنها را گرم کرد. ‌

معمولاً ورقه هایی که آهن نیستند و جز ورقهای آلومینیوم و روی می باشند. در حالت سرد خمکاری می کنند. در بیشتر موارد عملیات خمکاری ضخامت ورق را تغییر نمی‌ دهد. اما ممکن است در بعضی از اوقات ضخامت قسمتی از ورق فلزی تغییر پیدا کند. در خمکاری ورق فلزی در اثر بی دقتی ممکن است. ورق دچار ترک خوردگی یا چین خوردگی شود. پس باید قبل از خمکاری مقدار فشار وارد شده توسط پانچ دقیق محاسبه شود تا اشتباهی صورت نگیرد.

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 11 =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما