نکات مهم طراحی برشلیزر CNC

نکات مهم طراحی برشلیزر CNC

نکات  مهم طراحی برشلیزر باعث خروجی مطلوب برش لیزر است.  

نکات مهم در هنگام طراحی برشلیزر

در هنگام طراحی نکات مهم طراحی برشلیزر را باید در نظر گرفت. برای فرایند برش لیزری ابتدا اطلاعات لازم در این زمینه را مورد بررسی قرار دهید. زیرا طراحی در این زمینه کمی متفاوت می باشد. اول این که به ضخامت متریال مورد نظر توجه کنید. زیرا این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است. برای مثال زمانی که بخواهید طراحی مورد نظر خود را عمیق تر حکاکی کنید باید توان دستگاه را نیز بیشتر کنید.

نوع متریال نیز در این زمینه حائز اهمیت است . زیرا طراحی با استفاده از دستگاه برش لیزری روی متریال متفاوت دستورات منحصر به فرد خود را دارد. طرح مورد نظر شما هم می توانید روی این حکاکی تاثیر بگذارد. برای مثال هرچه این طرح پیچیده تر و ظریف تر باشد. حکاکی در مدت زمان طولانی تری انجام خواهد شد. نکته مهم در این زمینه این است که شما نمی توانید روی برخی از متریال ها طرح خود را با کیفیت بیشتری حکاکی کنید.

برای مثال در حال حاضر حکاکی طرح های پیچیده روی چوب معمولا چندان چشم گیر نمی باشد. با توجه به این موضوع ایجاد حکاکی های پیچیده روی چنین متریال هایی بی فایده خواهد بود. پس در هنگام طراحی به نوع متریال توجه کنید. امروزه شما می توانید با استفاده از دستگاهco2روی تمامی متریال های غیر فلزی برش انجام دهید.

فرمت طراحی برشلیزر در دستگاه لیزر

در حال حاضر برخی از نرم افزار های کاربردی در فرایند برش لیزری کورال اتوکد و ایلاستریتور می باشد. انتخاب برنامه و نکات مهم طراحی برشلیزری خود از مسائل مهم در طراحی سی ان سی است . امروزه اکثر افرادی که با استفاده از دستگاه های برش لیزر فرایند حکاکی و برش روی متریال های گوناگون انجام می دهند. از این نرم افزار ها استفاده می کنند. دو فرمت اصلی برای حکاکی در دستگاه های برش لیزری وجود درد که شامل حالت برداری_خطی و حالت تصویری می شود

حالت برداری_خطی: زمانی که شما این حالت را برای حکاکی روی متریال مورد نظر خود انتخاب می کنید. انحنا و خطوط تصویری که می خواهید حکاکی شود را دنبال می نمایید. در واقع در این حالت شما طرح مورد نظر تان را ردیابی می کنید.

حالت تصویری : یکی از کاربردی ترین حالت ها برای حکاکی با استفاده از دستگاه برش لیزری حالت تصویری می باشد . نکات مهم طراحی برشلیزر در خدمات حکاکی از حساسیت بیشتری برخوردار می باشد. و در حال حاضر اکثر افراد مشغول به کار در این زمینه با استفاده از این حالت حکاکی روی متریال مورد نظر ایجاد می کنند. این حالت تقریبا شبیه به بیت مپ گرافیکی کامپیوتر می باشد. در این حالت لیزر به آرامی با مدل عقب و جلو خواهد شد در این دستگاه از آینه‌های گالوو استفاده می‌کنند. تا لیزر را به محل اصلی حکاکی هدایت نمایند.این کار در دو حالت شطرنجی و برداری قابل انجام خواهد بود. شما می‌توانید از نرم‌افزار کرل ستفاده کنید که این نرم‌افزار از دو حالت خطی و تصویری پشتیبانی خواهد کرد اکثر طراحان به دلیل سهولت و کیفیت بالا از این نرم افزار استفاده می کنند.

 

آیا استفاده از دستگاه برش لیزر مقرون به صرفه است؟

 یکی از متداول ترین سوالات در هنگام خریداری انواع دستگاه های برش لیزر این است که آیا تهیه این دستگاه برای حکاکی و برش مقرون به صرفه می باشد؟

ابتدا شما باید بستری مناسب برای استفاده از این دستگاه فراهم کنید. توجه داشته باشید که شما باید دستگاه را در محلی قرار دهید که خارج از دسترس افراد متفرقه کودکان و غیره باشد زیرا امکان اسیب دیدن این گروه ها در هنگام روشن بودن دستگاه وجود دارد.

 

فایل سی ان سی برش لیزری

از طرف دیگر این دستگاه در هنگام کار کردن سر و صدای زیادی از خود تولید می کند که این سروصدا معمولاً به طبقات بالاتر و یا ساختمان های کناری سرایت می کند. با توجه به این موضوع بهتر است ان را در محلی قرار بدهید که صدای کمتری به بیرون نفوذ کند.

با استفاده از دستگاه برش لیزری شما می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی برش ها و حکاکی های مورد نظر خود را انجام دهید. اما در میان هزینه ها نیز حائز اهمیت می باشند. در حال حاضر برخی از دستگاه های برش لیزر از قیمت بالایی برخوردار هستند. همچنین شما نمی توانید در هر محلی از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این دستگاه ابتدا باید آموزش های لازم در این زمینه را مطالعه کرده باشید تا هیچ اسیبی در این زمینه ایجاد نشود.

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 15 =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما