فناوری برش لیزری

فناوری برش لیزری

فناوری برش لیزری در صنایع گوناگون نقش مهمی را ایفا می کند. و ما در ایران فلز برآنیم که بهترین ها را در این صنعت به شما گرامیان ارائه دهیم.

فناوری برش لیزر چیست؟

شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش آید که فناوری برش لیزری چیست؟ برش لیزری فناوری است که از لیزرهای قوی برای برش و ورقه های  صافی از موادی مانند پارچه ،فلزات،کاغذ و … استفاده میشود.  برای ساخت محصولات مختلف کاربرد دارد. دستگاه برش لیزری با کنترل کردن خروجی یک لیزر بسیار قوی بر روی ماده مورد نظر برش میزند. 

تاثیر ضخامت قطر برش لیزر برش لیزر استیل

در گذشته از روش مکانیکی برای برش و حکاکی انواع مختلف فلزات استفاده کرده است.  که  نیاز به زمان و دقت بیشتری برای برش انواع فلزات در ابعاد مختلف داشت. همچنین از این روش برای طرح هایی که ظریف و در ابعاد کوچک بوده به کار برده نمیشد. اما با مرور زمان و با روی کار آمدن لیزر برای برش و حکاکی انواع فلزات باعث شد که دقت و کیفیت و سرعت در هنگام برش و حکاکی بالا برود. و همین موضوع سبب شد که این‌ کسب و کار رونق زیادی پیدا کند.

 دستگاه لیزر فلزات

 دستگاه لیزر فلزات که با نام دستگاه برش فلزات نیز شناخته می‌شود. که از این  تکنولوژی لیزر فایبر برای حکاکی و برش انواع فلزات مانند  آلومینیوم، مس، طلا، آهن، چدن، برنج، روی استفاده می گردد.

برای برش و حکاکی  فلزات  مختلف باید  طرح مورد نظر را با کمک نرم افزارهای گرافیکی به دستگاه لیزر داده است. تا دستگاه لیزر در کمترین  زمان کار برش و حکاکی طرح را بر روی فلز انجام دهد.

مسائلی که در فناوری برش لیزری انجام  برش و حکاکی روی فلزات  دارای اهمیت میباشد.  تخصص و مهارت اپراتور دستگاه لیزر است.  چرا که باید بتواند با دریافت آموزش های لازم تمامی طرح های متفاوت را روی قطعات مختلف اجرا کند.

 کاربرد دستگاه برش فلزات 

  دستگاه های برش لیزر در صنعت های متفاوتی کاربرد دارد . به علت اهمیت  فلزات و استفاده انواع فلزات در صنعت های  متفاوت باعث شده است. که از این دستگاه لیزر بیشتر از قبل به کاربرده شود. کاربرد هایی که دستگاه لیزر فلزات دارند برش و حکاکی انواع فلزات برای استفاده در صنایع مختلف مانند صنعت خودروسازی است. که در این صنعت فلزات در سایزها و ابعاد مختلف حکاکی و برش داده می‌شود.

 از دستگاه لیزر فلزات برای ساخت و طراحی انواع فلزات جهت تولید  کردن وسایل تزیینی  و دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

 در صنایع خم و برشکاری، ساخت و برش انواع لوله و پروفیل دستگاه برش لیزر کاربرد دارد.

 مزایای دستگاه لیزر فلزات در فناوری برش لیزر

برش لیزری یکی از مراحل یا بهتر است بگوییم از تکنولوژی های مورد استفاده در روال تولیدی صنایع میباشد.  با استفاده از این تکنولوژی استفاده از ماشین کاری در مهندسی کمترخواهد شد. با استفاده از برشلیزر میتوانیم علاوه بر افزایش دقت و سرعت، سهولت کار را نیز افزایش دهیم. خبر بهتر اینکه هزینه های ساخت با این تکنولوژی کاهش میابد. برش لیزر نسبت به دیگر روش های برشکاری مزایای زیادی دارد.

  دستگاه برش لیزر فلزات دارای مزایای بسیاری می باشد مانند:

افزایش سرعت برش و حکاکی فلزات افزایش دقت برش و حکاکی انواع فلزات و آلیاژهای فلزی

  •  امکان بالا بردن تیراژ کار
  • کاهش حرکت  نیروی انسانی
  • میزان برق مصرفی بسیار پایین
  • پایین بودن هزینه تعمیر
  • نگهداری آسان این دستگاه ها

قیمت دستگاه های برش لیزری فلزات

فناوری برش لیزری روز به روز در حال پیشرفت است. با توجه به اینکه قیمت دستگاه ها خصوصاً دستگاه‌ هایی که وارداتی هستند . با توجه به نوسانات ارزی قیمت این دستگاه ها ثابت نیست. متغیر است پس توصیه می شود که برای تهیه و اطلاع از قیمت انواع دستگاه های لیزرتحقیقات لازم به عمل آمده و قبل از خرید از قیمت  این دستگاه باید  اطمینان لازم را پیدا کرد.

عملکرد دستگاه برش فلزات در فناوری برش لیزر

در دستگاه برش لیزر فایبر پرتوی تقویت و متمرکز شده است. که این لیزراز طریق آیینه ها و فیبرهای نوری به سمت هد دستگاه رفته  و روی سطح کار تابیده شده است. و با توجه به سفارش برش یا سوراخ کاری روی فلز انجام می‌شود. و در آخر هم با گاز فشار بالا سطح کار را تمیز و صیقل میدهند.

 پرتوی که تولید می‌شود  دارای برش‌ زنی بالایی در دستگاه ها میباشد. و برای  برش انواع لوله، پروفیل، ورق‌های فلزی با ضخامت بالا از این دستگاه استفاده میشود.  که این دستگاه دارای منبع و قدرتی بالا میباشد.

همچنین این دستگاه‌ در صنایع فلزی شامل تبلیغات، خودروسازی،  قطعه‌ سازی،  کابین‌ سازی، لوازم خانگی و طلا و جواهر و هوافضا و نظامی برای استفاده از فناوری برش لیزری به کاربرده میشود.

 

انواع دستگاه لیزر 

دستگاه  های لیزر می توانند حکاکی و برش را روی تمام متریال ها انجام دهند. متریال ها دو دسته فلز و غیر فلز هستند که  بعضی از دستگاه های لیزر می‌ توانند  برش و حکاکی روی فلزات را انجام دهند. برخی از  دستگاه های حکاکی و برش لیزری هستند که غیرفلزاتی مانند چوب، کاغذ پلکسی، پارچه، چرم، نمد و سنگ را برش یا روی آنها کار حکاکی  انجام داده می‌شود. 

فناوری به کار گیری اشعه لیزر برای برش کاری را فناوری برش لیزر میگوییم.

برای برش لیزر فلزات از دستگاه فایبر بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + یازده =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما