جوشکاری استیل

جوشکاری استیل

جوشکاری ورق استیل

جوشکاری استیل شغلی است که کاملا تخصصی و صنعتی می باشد و برای متصل کردن قطعات همگون و یا ناهمگون به یکدیگر استفاده می شود. جوش استیل ترکیب کردن  موادی است که با دستگاه‌ های مختلف برای رسیدن به قطعاتی است که آلیاژهای مختلف دارد.

 کاربرد این جوشکاری در تجهیزات گوناگون و فلز‌های مختلف در کنار هم از اهمیت به سزایی برخوردار است. و ضخامت و نوع مواد برای تعیین و انتخاب روش‌ های جوش استیل حائز اهمیت است.

نمونه های مختلف جوش استیل

1. جوش استیل با برق

2. جوش استیل هوا برش

3. جوش استیل با ضخامت کم

4. جوش استیل قلع

5. جوش استیل با مس

6. جوش استیل با الکترود و اینورتر

جوشکاری استیل روشی است برای تغییر حالت دادن استیل  که از آن در صنعت، کشاورزی ساخت و ساز، ساخت ظروف استفاده می شود.

ساخت و ساز از جوشکاری استیل استفاده می شود که در این روش ورقه‌ های استیل با ضخامت کم تولید می شود.

روش های جوشکاری استیل

  استیل با برق

در این روش از جریان برق برای جوش استیل با مقاومت بالا استفاده می کنند.

درحال حاضر جوش کاری استیل با برق شغل و حرفه‌ای بسیار کاربردی در صنعت می باشد.

 استیل با ضخامت کم

از این روش  برای جوشکاری برنج مواردی که نیاز به ظرافت دارند استفاده می شود. مثلا برای ساخت و تعمیر بدلیجات و نقره مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که  از گاز آرگون در جوش استیل  یا جوشکاری لیرزی استفاده می کنند.

  استیل با فلزات مختلف

جوش استیل با قلع، مس و تیتانیوم و فلزات دیگر برای تهیه یا تعمیرات لوازم استیل به کار می رود. که این نوع جوشکاری با ظرافت و به وسیله دستگاه‌های مخصوص این کار صورت می گیرد و چون این روش نیاز به ظرافت خاص دارد می تواند زیر مجموعه جوشکاری با ضخامت کم قرار گیرد.

  استیل با هوا برش

این روش جوش کاری قدیمی هست وکاربرد فراوانی در مصارف صنعتی داردکه به این روش جوشکاری هواگاز یا جوشکاری گاز اکسی استیلن هم می گویند. این روش به وسیله تجهیزات خاص صورت می گیرد.

 ورق نازک استیل

در این روش جوش کاری میزان ضخامت ورق استیل مورد توجه قرار می گیرد. به طورکلی جوشکاری ورق نازک استیل با وجود دو نوع محافظ انجام می پذیرد.

محافظ جامد با فلاکس

روش جوش دستی ورق استیل با الکترود

روش جوش ورق استیل با فیلر تو پودری

روش جوش ورق استیل زیر پودری

در این حالت جوش به صورت جامدانجام می شود

محافظ گازی

روش جوش ورق استیل با تنگستن و گاز محافظ

 روش جوشکاری ورق استیل با فیلر ذوب شونده و گاز محافظ

در این حالت جوشکاری با محافظت گازهای هلیوم و آرگون انجام می پذیرد.

جوشکاری استیل با الکترود

روش جوش کاری استیل با الکترود به دلیل اینکه تخصص ویژه ای نیاز ندارد و دستگاه آن هم نسبتا ارزان است و همچنین وجود الکترود‌ های آلیاژی با تنوع بالا و دردسترس همگان، عدم نیاز به گاز های محافظ، با استقبالی بی نظیری مواجه شده است و بیشتر از آن استفاده می کنند.

جوشکاری استیل با گاز co2

 در این روش جوشکاری تحت حفاظت گاز دی اکسید کربن صورت می گیرد. این روش از جمله روشهای ابتدایی جوشکاری استیل می باشد و بسیار قدیمی است. امروزه گاز آرگون به جای دی اکسید کربن  مورد استفاده قرار می گیرد.

جوش  استیل با اینورتر

 اینورتر یکی از دستگاههای مخصوص جوش کاری استیل می باشد به همین خاطر جوشکاری ‌کردن با این دستگاه به نام خودش ثبت شده است.

 جوش  آرگون استیل

 یکی از انواع روش های این جوشکاری آرگون می باشد که دارای مزایا و معایبی می باشد. دراین روش از گاز آرگون برای  جوشکاری استفاده می‌کنند.

جوش  ظروف استیل

از این روش جوش کاری برای تولید و تعمیر ظروف استیل استفاده می شود.

جوش زیرپودری استیل

 برای جوشکاری مواردی با سطح مقطع  ضخیم از این روش استفاده می شود که دارای وسایل مخصوص به خود مثل انواع پودر جوشکاری می باشد از این روش در تهیه ورق های استیل استفاده می کنند.

تجهیزات جوشکاری استیل

جوش کاری استیل هم مثل بقیه روش‌ های صنعتی و فلز کاری دارای تجهیزات و وسایل مخصوص به خودمی باشد. که با توجه به نوع کاربرد آن از این وسایل استفاده می شود.

ژل جوش  استیل

 یکی از کاربردی ترین وسایل مورد نیاز برای جوش کاری استیل ژل تمیز کننده استیل می باشد. که بعد از انجام  جوشکاری از این ژل برای تمیز کردن محل جوش استیل استفاده می‌ کنند.

سیم جوش استیل

سیم جوش استیل یکی دیگر از قطعات اصلی انجام دادن روش جوش کاری استیل است. سیم جوش استیل برای جوشکاری فولادهای آستنیتی، فولادهای آستنیتی مقاوم به حرارت و فریتی استفاده می شود

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 3 =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما