جوشکاری استیل

جوشکاری استیل

جوشکاری ورق استیل

جوشکاری استیل شغلی است که کاملا تخصصی و صنعتی میباشد و برای متصل کردن قطعات همگون و یا ناهمگون به یکدیگر استفاده میشود. جوش استیل ترکیب کردن  موادی است که با دستگاه‌ های مختلف برای رسیدن به قطعاتی است که آلیاژهای مختلف دارد.

 کاربرد این جوشکاری درتجهیزات گوناگون و فلز‌های مختلف در کنار هم از اهمیت به سزایی برخوردار است. و ضخامت و نوع مواد برای تعیین و انتخاب روش‌ های جوش استیل حائز اهمیت است.

نمونه های مختلف جوش استیل:

1.  با برق

2. هوا برش

3. جوش با ضخامت کم

4. جوش  قلع

5. با مس

6. با الکترود و اینورتر

جوشکاری استیل روشی است برای تغییر حالت دادن استیل که از آن در صنعت، کشاورزی ساخت و ساز، ساخت ظروف استفاده میشود.

ساخت و ساز از روش اتصال توسط جوش استفاده میشود که در این روش ورقه‌ های استیل با ضخامت کم تولید میشود.

روش های جوشکاری استیل

 استیل با برق

در این روش از جریان برق برای جوش استیل با مقاومت بالا استفاده میکنند.

درحال حاضر جوش کاری استیل با برق شغل و حرفه‌ای بسیار کاربردی در صنعت میباشد.

 استیل با ضخامت کم

از این روش  برای جوشکاری برنج مواردی که نیاز به ظرافت دارند استفاده میشود. مثلا برای ساخت و تعمیر بدلیجات و نقره مورد استفاده قرار میگیرد. به این صورت که  از گاز آرگون در جوش استیل  یا جوشکاری لیرزی استفاده میکنند.

 استیل با فلزات مختلف

جوش استیل با قلع، مس و تیتانیوم و فلزات دیگر برای تهیه یا تعمیرات لوازم استیل به کار میرود. این نوع جوش با ظرافت و به وسیله دستگاه‌های مخصوص این کار صورت میگیرد.  چون این روش نیاز به ظرافت خاص دارد می تواند زیر مجموعه جوشکاری با ضخامت کم قرار گیرد.

استیل با هوا برش

این روش جوش کاری قدیمی هست وکاربرد فراوانی در مصارف صنعتی دارد. که به این روش جوشکاری هواگاز یا گاز اکسی استیلن هم میگویند. این روش به وسیله تجهیزات خاص صورت میگیرد.

 ورق نازک استیل

در این روش جوش کاری میزان ضخامت ورق استیل مورد توجه قرار میگیرد. به طورکلی جوشکاری ورق نازک استیل با وجود دو نوع محافظ انجام میپذیرد.

محافظ جامد با فلاکس

  1. اتصال دستی ورق استیل با الکترود
  2.  با فیلر تو پودری
  3.  زیر پودری

در این حالت جوش به صورت جامدانجام می شود.

محافظ گازی

اتصال ورق استیل با تنگستن و گاز محافظ

جوشکاری ورق استیل با فیلر ذوب شونده و گاز محافظ

در این حالت جوشکاری با محافظت گازهای هلیوم و آرگون انجام می پذیرد.

جوشکاری استیل با الکترود

روش جوش کاری استیل با الکترود به دلیل اینکه تخصص ویژه ای نیاز ندارد. دستگاه آن هم نسبتا ارزان است. همچنین وجود الکترود‌ های آلیاژی با تنوع بالا و دردسترس همگان، عدم نیاز به گاز های محافظ، با استقبالی بی نظیری مواجه شده است. و بیشتر از آن استفاده میکنند.

جوشکاری استیل با گاز co2

 در این روش جوشکاری تحت حفاظت گاز دی اکسید کربن صورت میگیرد. این روش از جمله روشهای ابتدایی جوشکاری استیل میباشد و بسیار قدیمی است. امروزه گاز آرگون به جای دی اکسید کربن  مورد استفاده قرار میگیرد.

اتصال استیل با اینورتر

اینورتر یکی از دستگاههای مخصوص جوش کاری استیل میباشد. به همین خاطر جوشکاری ‌کردن با این دستگاه به نام خودش ثبت شده است.

 آرگون استیل

 یکی از انواع روش های این جوشکاری آرگون میباشد که دارای مزایا و معایبی میباشد. دراین روش از گاز آرگون برای  جوشکاری استفاده میکنند.

ظروف استیل

از این روش جوش کاری برای تولید و تعمیر ظروف استیل استفاده میشود.

جوش زیرپودری استیل

 برای جوش مواردی با سطح مقطع  ضخیم از این روش استفاده میشود که دارای وسایل مخصوص به خود مثل انواع پودر جوشکاری میباشد. از این روش در تهیه ورق های استیل استفاده میکنند.

تجهیزات جوشکاری استیل

جوش کاری استیل هم مثل بقیه روش‌ های صنعتی و فلز کاری دارای تجهیزات و وسایل مخصوص به خود میباشد. که با توجه به نوع کاربرد آن از این وسایل استفاده میشود.

ژل جوش  استیل

 یکی از کاربردی ترین وسایل مورد نیاز برای جوش کاری استیل ژل تمیز کننده استیل میباشد. بعد از انجام  جوش از این ژل برای تمیز کردن محل جوش استیل استفاده میکنند.

سیم جوشکاری استیل

سیم جوش استیل یکی دیگر از قطعات اصلی انجام دادن روش جوش کاری استیل است. این سیم جوش برای جوشکاری فولادهای آستنیتی، فولادهای آستنیتی مقاوم به حرارت و فریتی استفاده میشود.

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 19 =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما