ساخت جعبه فلزی در تمامی ابعاد

ساخت جعبه فلزی در تمامی ابعاد

ساخت جعبه فلزی پالتی به طور حتم تا به حال انواع مختلفی از جعبه های فلزی را در فعالیت ها و مکان های گوناگون مشاهده کردید. در حال حاضر جعبه های فلزی یا همان باکس پالت فلزی کاربرد های مفید و گسترده ای را در اختیار انسان‌ها قرار داده‌اند. تولید آن ها روز به روز در حال گسترش است.

برش لیزر و خم آلومینیوم باکس فلزی

 یکی از کاربردی ترین جعبه های فلزی

که امروزه در همه ی نقاط جهان تولید و استفاده آن ادامه دارد. جعبه های فلزی پالتی هستند. این جعبه‌ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده و برای فعالیت های گوناگون کاربرد دارد. 

در اطراف جعبه های فلزی پالتی از میله های مخصوصی استفاده شده است. وجود این میله ها سبب افزایش ماندگاری و کاربرد این جعبه ها خواهد شد. در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری در رابطه با جعبه فلزی پالتی به شما خواهیم داد.

جعبه و باکس های فلزی مونتاژ باکس

ساخت جعبه فلزی پالتی چگونه است؟

همانطور که از نام این جعبه ها پیداست برای ساخت آن از فلزات و آلیاژ های مختلفی استفاده می شود. یکی از پرکاربرد ترین مواد برایساخت جعبه های فلزی پالتی فولاد می باشد.

 

 همانطور که می دانید اکثر محصولات و تجهیزات ساخته شده از فولاد مقاومت بالایی داشته و برای سال‌های طولانی کاربرد خود را حفظ خواهند کرد. 

با توجه به این موضوع جعبه های پالتی فولادی در برابر عوامل محیطی همانند سرما، گرما و رطوبت، نور خورشید بر غیره مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. یکی از مهم ترین کاربردهای جعبه های فلزی پالتی حمل و نقل محصولات مختلف در آن می باشد. برای مثال محصولاتی که امکان آسیب پذیری آن ها زیاد است. با استفاده از این جعبه ها حمل و نقل خواهند شد. در چنین شرایطی بدون هیچ خسارت و آسیبی محصول مورد نظر به دست افراد گوناگون خواهد رسید.

انواع جعبه فلزی پالتی

در حال حاضر انواع مختلفی از جعبه های فلزی پالتی در بازار وجود دارد.  این جعبه های فلزی با توجه به آلیاژ به کار گرفته شده در ساختار آن از هم جدا می شوند.


نمونه خم باکس فلزی و ساخت جعبه پالتی

 برای مثال نمونه ای از جعبه های فلزی پالتی با استفاده از آهن ساخته شده اند. این جعبه های آهنی اگرچه از مقاومت بالایی برخوردار هستند اما با گذشت زمان امکان آسیب دیدن آن ها وجود دارد. 

همانطور که می دانید فلز آهن در تماس با رطوبت و یا قرار گرفتن در محیط های نمدار دچار زنگ زدگی و در نهایت پوسیدگی می‌شود. با توجه به این موضوع جعبه های پالتی آهنی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

البته امروزه تولید کنندگان توانسته‌اند با ترکیب کردن آهن با سایر محصولات جعبه ای مقاوم و با کیفیت تولید کنند.

شاید تا به حال چیزهایی در مورد محصولات گالوانیزه شنیده باشید. این ترکیبات تولید شده از مقاومت بالایی برخوردار هستند. زمانی که فولاد را به  فلز روی  آغشته می کنند فولاد گالوانیزه شکل می گیرد. این محصول در بسیاری از فعالیت های انسان مورد استفاده قرار داده شده و کاربردهای گسترده ای دارد.

توجه داشته باشید که بیشترین تفاوت جعبه های پالتی فلزی در شکل آن می باشد. برخی از این جعبه ها با استفاده از توری های فلزی و برخی از آن ها با استفاده از صفحات فلزی تولید شده‌اند. و استفاده از این مدل از جنبه‌های پالتی با توجه به کاربردهای آن متفاوت خواهد بود. شما می توانید با توجه به نیازمندی خود این جعبه های پالتی را از کارخانه های تولیدی در این زمینه و یا فروشگاه های فعال خریداری نمایید.

مونتاژ محفظ های فلزی

باکس پالت فلزی

شاید تا به حال تصاویر و ویدیوهای مختلفی را از انبارهای گوناگون مشاهده کرده باشید. همانطور که می‌دانید محصولات قرار گرفته در این انبار ها در قفسه‌های مخصوصی دسته‌بندی شده‌اند. 

 

این قفسه ها باعث می شود تا شما بتوانید از تمامی حجم انبار به روش درستی استفاده کنید. همچنین جاگیری محصولات نیز بیشتر خواهد بود. قفسه های استفاده شده در ساختار انبارها همین باکس های پالت فلزی می باشند که در اندازه ها و طرح های مختلف تولید شده و در این فرآیند مورد استفاده قرار می گیرند.

این باکس پالت های فلزی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و برای سال‌های طولانی کاربرد خواهند داشت. شما می توانید با توجه به نیازمندی خود آن ها را در اندازه ها و طرح های مختلف سفارش داده و خریداری کنید.

باکس پالت های فلزی نه تنها برای چینش مواد بلکه برای حمل و نقل آن ها نیز کاربرد خواهند داشت. امروزه در بسیاری از انبارها و کارخانه ها بسیاری از تجهیزات و محصولات را با استفاده از این باکس پالت های فلزی جابجا می کنند.

به کارگیری انواع باکس پالت فلزی در ساختار انبارها باعث شده تا جابجایی محصولات و نیز رسیدگی آن ها با کیفیت بیشتری انجام شود. با استفاده از انواع باکس پالت فلزی شما می توانید با کمترین هزینه ها حمل و نقل های مربوطه را انجام دهید.

از طرف دیگر این محصولات از بسیاری از خسارت ها نیز جلوگیری می کند. برای مثال در هنگام آتش سوزی باکس های فلزی گرما را از خود عبور نداده و باعث کاهش گسترده تر شدن آتش نخواهند شد. توجه داشته باشید که هر چه شما نمونه مرغوب تری از این باکس ها را تهیه کنید کاربرد های مفید تری برای شما خواهند داشت. با توجه به این موضوع هزینه های تهیه و خریداری آن نیز افزایش می یابد.

برای ساخت باکس فلزی از روش های خم کاری استفاده میشود.

قفسه فلزی پالتی

در بخش های گذشته اطلاعات زیادی در رابطه با باکس پالت های فلزی گفته بودیم قفسه های فلزی پلاتی ساختاری شبیه به همان جعبه‌های پالتی دارند. با این تفاوت که این قفسه ها با استفاده از توری های فلزی و ساخت جعبه فلزی مخصوصی ساخته شده اند. 

نمونه خمکاری برای ساخت جعبه فلزی

 

در حال حاضر شما می توانید انواع مختلفی از آن را در بازار مشاهده کنید. هرچه برای ساخت قفسه های پالتی از آلیاژها و فلزات مرغوب تری استفاده شود. کاربرد های آن نیز مناسب تر خواهد بود. در حال حاضر برای افزایش جذابیت این قفسه های فلزی و گسترده تر کردن کاربردهای آن از انواع مختلف رنگ ها و سایر تجهیزات برای شکل دادن به آن استفاده می‌کنند. 

قفسه های فلزی پالتی در تماس با رطوبت و یا مواد شیمیایی ساختار خود را از دست نداده و شکل اولیه خود را حفظ خواهند کرد. همچنین این که طی استفاده از این قفسه ها معمولاً اختلالاتی در ساختار آن ها ایجاد نخواهد شد. با توجه به این موضوع نیاز به هیچ تعمیراتی در این زمینه نخواهد داشت.

اگرچه مزایای زیادی در رابطه با قفسه های فلزی پالتی معرفی کردیم. اما این قفسه ها معایب کوچکی نیز دارند. برای مثال یکی از معایب این قفسه های فلزی ضریب اصطکاکی پایین آن ها می باشد. با توجه به این موضوع در هنگام قرار دادن محصولات گوناگون در این ساختار امکان خرابی و شکستن ان ها وجود خواهد داشت.

در حال حاضر شما می توانید این قفسه های پالتی را در شکل های چوبی و پلاستیکی مشاهده کنید. اما قفسه های فلزی معمولاً هزینه های بیشتری نسبت به دو نوع نامبرده شده دارند.

تولید و ساخت جعبه پالت فلزی در ابعاد مختلف

همانطور که در قسمت های قبل گفتیم این پالت های فلزی در اندازه ها و ابعاد مختلفی تولید شده و برای مصارف گوناگون کاربرد دارند. شما می توانید با توجه به نیازمندی خود شکل مناسبی از آن را برای ساخت جعبه پالتی سفارش دهید.

در حال حاضر در کشور ما کارخانه های زیادی در زمینه تولید انواع جعبه پالت فلزی و چوبی، پلاستیکی، پلیمری و غیره در حال فعالیت می باشند. از آنجا که کیفیت بخشی از این محصولات تولید شده بسیار بالا و مناسب است. بخشی از آن ها به خارج از کشور نیز ارسال می شوند.

همچنین در حال حاضر شما می توانید نمونه های وارداتی و خارجی این جعبه های پالتی فلزی را نیز در بازار مشاهده کنید. اما باید بدانید که کیفیت این جعبه های وارداتی نیز مشابه نمونه های داخلی آن می باشد.

در حال حاضر انواع مختلفی از ماشین آلات پیشرفته برای حمل و نقل محصولات در اسکله ها و یا انبارها تولید شده‌اند. اما بسیاری از این دستگاه ها و ماشین آلات قیمت بالایی دارند. با توجه به این موضوع امکان استفاده از آن ها در تمامی مکان ها میسر نخواهد بود. در چنین شرایطی استفاده از انواع باکس پالت فلزی و ساخت جعبه فلزی که با خم کاری ساخته شده است، گزینه مناسبی می باشد.

ظروف و جعبه های فولادی

ساخت جعبه فلزی و ظروف و جعبه های فولادی زیادی برای کاربرد در صنایع، تولید، تجارت، ساختمان سازی، مصرف و دیگر نیازهای روزانه استفاده میگردد. فرآیند ساخت جعبه های فلزی بر روی تجهیزات پیشرفته برای برش گیوتین فلز، لیزر و خمش مکانیکی و جوش فولاد انجام میگردد. رنگ کاری پودری و گالوانیزه برای محافظت سطوح ظاهری قابل ارائه به محصولات نهایی میشود. انواع خاصی از محصولات تحت فرآیند سوراخ کردن و مهر زنی سرد قرار می گیرند. باکس های فلزی بسته به کاربرد نهایی و نیازهای عمومی خانوار به سفارش از فولاد سیاه یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند.

سوالات ساخت باکس فلزی

فرآیندهای متداول برش شامل اره کردن، شکل دادن (یا صاف کردن)، سوراخ کردن، سوراخ کردن، آسیاب کردن، تراشکاری و فرز و در نهایت مونتاژ برای ساخت جعبه های فلزی می باشد.

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 1 =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما