ویژگی های دستگاه برش لیزر  حرفه ای

ویژگی های دستگاه برش لیزر حرفه ای

دستگاه برش لیزر خوب دارای چه ویژگی هایی است ؟ در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است. دستگاه CNC از نوع تکنولوژی لیزر فایبر برای حکاکی و برشکاری انواع فلزاتی مانند  آلومینیوم، مس، طلا، آهن، چدن، برنج، روی استفاده می شود.

 می‌ دانیم امروزه کسب کارها صنعتی هستند. با ورود به تکنولوژی های جدید باید دانست که فلزات در بسیاری ازصنایع استفاده می شود.

 مانند: صنعت خودروسازی، صنعت دکوراسیون داخلی، صنعت کشتی سازی، صنعت هواپیما سازی، قطعه سازی ساخت و ساخت انواع قالب، ساخت انواع سازه های فلزی

 در گذشته از روش مکانیکی برای برش و حک انواع مختلف فلزات استفاده کرده که  نیاز به زمان و دقت بیشتری برای برش انواع فلزات در ابعاد مختلف داشت. همچنین از این روش برای طرح های ظریف و در ابعاد کوچک بوده به کار برده نمی شد. اما با مرور زمان و با روی کار آمدن لیزر برای برشکاری و حکاکی انواع فلزات باعث شد که دقت و کیفیت و سرعت در هنگام برش و حکاکی بالا برود و همین موضوع سبب شد که این‌ کسب و کار رونق زیادی پیدا کند.

 

دستگاه برش لیزری

دستگاه لیزر تکنولوژی لیزر فایبر برای حکاکی و برش انواع فلزات مانند  آلومینیوم، مس، طلا، آهن، چدن، برنج، روی استفاده می شود.

کاربرد برش لیزر

برای برش و حکاکی فلزات مختلف باید طرح مورد نظر را با کمک نرم افزارهای گرافیکی به دستگاه لیزر داده تا دستگاه لیزر در کمترین  زمان کار برش و حکاکی طرح را بر روی فلز انجام دهد.

مسائلی که در فرایند انجام  برش و حکاکی روی فلزات دارای اهمیت میباشد تخصص و مهارت اپراتور دستگاه لیزر است. چرا که باید بتواند با دریافت آموزش های لازم تمامی طرح های متفاوت را روی قطعات مختلف اجرا کند.

مزایای دستگاه برش لیزری

 دستگاه برشلیزری  با دقت زیاد، سرعت بالا و با قدرت زیاد برش می دهد. برشلیزر برش بسیار دقیق است و خطایی ندارد. روی فلزاتی نظیر استیل، برنج، فولاد، آهن و آلومینیوم می توان برشکاری لیزری انجام شود. غیر فلزاتی مانند چوب، پلاستیک، کاغذ، پارچه، چرم و  … را با دستگاه برشلیزری غیر فلزات برش میدهند.

راحتی کار با دستگاه برشکاری لیزر از مزایای استفاده از آن است. همچنین دقت بسیار بالایی برشکاری از مزایای دیگر استفاده از دستگاه لیزر می باشد.

امروزه دستگاه CNC در صنایع مختلف کاربرد دارد. مورد استقبال قرار گرفته است. دستگاه های برشلیزر دارای سایزهای متفاوتی است که بسته به کاربرد و صنعت مورد نیاز قابل انتخاب می باشد. با توجه به اینکه دستگاه برشلیزری دارای تجهیزات جانبی می باشد می بایست بر اساس فضای کار، دستگاه لیزر را خریداری کرد.

از مهمترین موارد جهت انتخاب دستگاه لیزر، نوع مواد و متریال جهت برشلیزری میباشد. دستگاه لیزر مخصوص برش فلزات و غیرفلزات بر اساس متریال قابل انتخاب می باشد. قدرت و توان دستگاه های لیزر برشکاری متفاوت است. براساس نوع و ضخامت متریال قابل انتخاب است. 

سرعت عالی، دقت و ظرافت برشلیزری و هزینه پایین اجرا از مزایای دستگاه برشلیزر میباشد. استفاده از دستگاه برشلیزری، کیفیت عالی، بهره وری بالا، مصرف انرژی کمتر و راندمان بالا را به همراه دارد.

قابلیت دستگاه برش لیزر خوب

دستگاه برشکاری لیزر قابلیت کارکرد بر روی نمد، پارچه، چرم، مواد نرم، کاغذ، چوب و حتی فلز را دارد. اما کارکرد دستگاه برشکاری با لیزر بر روی فلز جالب نمیباشد. برای برش و حکاکی روی فلز بهتر است از دستگاه های برش لیزری مخصوص استفاده کرد.

قابلیت اتصال به کامپیوتر

دستگاه برشلیزر باید قابلیت اتصال به کامپیوتر را داشته باشد. قابلیت اتصال به کامپیوتر برای برخی از افراد دارای اهمیت زیادی می باشد. ولی برای بعضی افراد این قابلیت مهم نمی باشد. بیشتر دستگاه های برشلیزری می توانند به  USB متصل شوند. بعضی اوقات میتوان با بلوتوث هم به آن متصل شد.

 اندازه دستگاه برشلیزری با توجه به نوع کار مشخص می شود. زمانی که ویژگی های دستگاه برشلیزری در حال افزایش است، قیمت دستگاه برشکاری هم بیشتر میشود.

دستگاه CNC شاید دستگاه ساده ای باشد اما در واقع با همین دستگاه می توان کارهای خلاقانه ای را انجام داد. و می توان اشکال پیچیده ای درست کرد. ابزارهای موجود در دستگاه برشلیزر امکانات بی شماری را در اختیار افراد قرار می دهند. پس افراد میتوانند با توجه به امکانات این دستگاه کارهای متفاوتی را تولید کنند.

2 دستگاه برش لیزر خانگی ارزان قیمت 2022

Orion Motor Tech . 1

دستگاه برش لیزر ارزان

دستگاه برشلیزری OMTech DF 40 W (DF0812-40) دستگاهی از انواع برشلیزری با استفاده از گاز CO2 است.  بیشترین استفاده از این دستگاه برای انجام حکاکی است و قدرت بالایی ندارد.

 

صفحه مفید این دستگاه برای حکاکی در ابعاد 300 × 200 میلی متر ساخته شده است. میزان قدرت برش به واسطه لیزر در این دستگاه فقط تا 40 وات میباشد.

البته که این میزان برای برشکاری قطعاتی با ضخامت بسیار پایین مناسب است.

قیمت این دستگاه تا سال 2022،  پانصد و بیست و نه دلار بوده است.

Two Trees TS2 .2

برش این دستگاه به شکل  TS2 میباشد. نوع اشعه این دستگاه از نوع دیود میباشد. قسمت دارای قابلیت حکاکی در این ماشین مربعی با ابعاد450 میلی متریست. 

دستگاه ارزان خانگی Two Trees TS2

این فضا نسبت به مدل قبل بیشتر و امکان کاربری در آن راحت تر است. قدرت اشعه دستگاه 10 وات است. و از مدل قبل نیز قدرت بسیار کمتری دارد. 

هرچند قیمت آن در سال 2022 ،ششصد ونود و نه  دلار بوده است. این یک دستگاه حکاکی با قابلیت برش در حد نیازهای کاربردی و مبتدی است.

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما