دستگاه برش زیور آلات  / برش لیزر با دقت بسیار بالا

دستگاه برش زیور آلات  / برش لیزر با دقت بسیار بالا

دستگاه برش زیور آلات , تولید انواع زیورآلات را با استفاده از لیزر بسیار راحت نموده است . و با سرعت بالایی انجام شده. چرا که  هر طرحی با استفاده از رایانه به دستگاه لیزر فرستاده شده. در کمترین زمان برش لیزری زیورآلات انجام خواهد شد.

زیورالات برش

امروزه تولید و شخصی سازی زیورآلاتی مانند پلاک اسم یا مونوگرام بسیار رایج  می باشد. طراحی این مدل زیورآلات احتیاج به مهارت زیادی ندارد  و ساخت آن با استفاده از دستگاه لیزر یاهمان دستگاه برش زیور آلات به راحتی انجام می شود. می توان گفت یکی از مهمترین مزیت های دستگاه لیزر این است که  کمک به طراحان در جهت طراحی و اجرای حرفه ای قطعات و محصولات بی نظیر دانست. و محدودیتی که در این زمینه وجود دارد؛ خلاقیت طراح می باشد. در عرض چند دقیقه، سیستم برش لیزری محصولاتی را تولید می کند. که برش آن ها با دست ساعت ها به طول می انجامد.

پرتوی لیزر با تابیده شدن به یک نقطه مشخص به صورت دقیق هر طرحی را برش می زند. این مزیت دستگاه لیزر یکی از مهم ترین موارد در تولید طلا و جواهر می باشد. 

مزایای تکنولوژی لیزر در برش زیور آلات

باید دانست که یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه لیزر ایجاد برش هایی دقیق و بدون نقص است. برش دقیق محصولاتی مانند طلا و جواهر دارای  اهمیت زیادی می باشد.  روش های مکانیکی رایج قابلیت ایجاد برشی در حد تیغه ابزار برش داشته که به مراتب ضخیم تر از برش با اشعه لیزر می باشد.
در مواردی که نیاز هست تا یک قطعه ریز یا خطی باریک بریده شود، استفاده از ابزارهای مکانیکی به صرفه نمی باشد. اگر به دنبال روشی انعطاف پذیر هستید تا در هنگام برش قطعات با دقت بالا عمل کرده و به راحتی هر طرح و شکلی را برش بزند، توصیه ما استفاده از دستگاه لیزر می باشد. اشعه لیزر می تواند تا هر اندازه که مایل باشید ریز شده و مناسب برش انواع زیورآلات گردد.

عدم نیاز به تجهیزات و ابزار اضافی با برش زیور آلات توسط لیزر

کارگاه های بسیاری برای برش مواد اولیه متفاوت اقدام به خرید و تامین دستگاه ها و ابزارآلات مختلف برش میکنند. این کار در مرحله اول بسیار پرهزینه است. چرا که  نیاز به سرمایه گذاری اولیه برای خرید تمام تجهیزات مورد احتیاج می باشد.
بعد  هر تجهیزاتی که به محیط کار اضافه می شود، فضای بیشتری از آن اشغال می شود. ودر نهایت استفاده از تجهیزات متفاوت برای برش به معنی نیاز به تنظیم هر کدام از آن ها برای برش مواد مختلف بوده که فرایندی زمان بر خواهد بود.
جهت از بین بردن این کاستی ها سرمایه گذاری اولیه برای خرید دستگاه برش لیزر ضروری به نظر می رسد. از آن جا که لیزر توانایی برش انواع مختلف مواد را دارد، فضای کارگاه به خوبی برای مقاصد مختلف قابل استفاده خواهد بود. علاوه بر این، برش لیزری در مقایسه با روش های مکانیکی، فرایندی به مراتب سهل تر می باشد. 

کاهش آلودگی های محیطی با برش لیزری

مزیت دیگر استفاده از دستگاه برش زیورآلات نگران نبودن  از تولید زباله و آلوده کردن محیط می باشد. از آن جا که اشعه لیزر تمام کار برش را انجام می دهد، هیچ تماس مستقیمی بین آن و متریال مورد استفاده وجود نخواهد داشت. به همین دلیل هیچ گونه آلودگی محیطی در اثر برش لیزری به وجود نمی آید.

کاربردهای برش لیزری در ساخت زیور آلات

تولید انواع گردنبند اسم با قابلیت شخصی سازی

تولید انواع زیوآلات خاص و ظریف دستبند، پابند، آویز گردنبند

تولید انواع هدایا و یادبودهای سفارشی

معایب دستگاه برش لیزر

هزینه خرید نسبتا بالا

یکی از مهمترین ایراد هایی  که به دستگاه‌ های برش زیورآلات لیزری دارد این است که هزینه خرید آنها بالا است و به سرمایه‌گذاری اولیه زیادی نیاز دارد. این موضوع در مورد کارگاه‌های کوچک و کسب و کارهای تازه‌ کار مشکل‌ ساز بوده و مجبور هستند که به دنبال سرمایه‌ گذارهای نسبتا بزرگ  برای کار خود باشند و حتی در موارد بسیار شدید ممکن است مجبور به تغییر هزینه خرید شوند.

عدم دسترسی شهرهای مختلف به تکنولوژی آن

تکنولوژی استفاده شده در دستگاه برش لیزری جزو تکنولوژی‌های پیشرفته است. کشورهای زیادی به آن دسترسی ندارد. این وضعیت آنها را مجبور می‌کند که دستگاه‌ ها را از سایر کشورها تهیه کنند و تنها از گارانتی و آموزش‌های آن‌ها بهره ببرند.
در این حالت وارد کردن دستگاه و حتی تعمیر کردن آن به مشکلی  بزرگی برای صاحب کارگاه تبدیل شده و در موارد بحرانی می‌تواند موجب تعطیلی چندماهه کارگاه ها  شود

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − سه =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما