جدیدترین دستگاه های برش لیزر

جدیدترین دستگاه های برش لیزر

دستگاه های برش لیزری دارای انواع مختلفی هستند . این دستگاه ها ماشین آلاتی هستند که برای برش دقیق فلز و غیر فلز به کار برده می شود. از این دستگاه صنعتی استفاده های زیادی می‌ شود .چرا که عملیات برش را با دقت و سرعت بالایی انجام می دهد. با کمک آن می توان بر روی اجسام مختلف برش و سوراخ کاری کرد و همچنین اشکال مختلف را بر روی مواد حکاکی نمود.

عملکرد دستگاه برش لیزر

عملکرد دستگاه برش لیزر به این شکل است که ابتدا اشعه لیزری از هد دستگاه بر روی جسمی که قصد برش و یا حکاکی آن است تابیده می‌شود. سپس این پرتوی لیزری با توجه به میزان قدرتی که برای آن مشخص شده قسمت مورد نظر را برش می دهد و یا باعث حکاکی  آن می‌شود و در پایان قسمتهای برش خورده با گاز فشار بالا از روی جسم برداشته شده تا سطح صاف و صیقلی قطعه اصلی باقی بماند.

انواع دستگاه برش لیزری

دستگاه های تولید لیزر می توانند انواع مختلفی از لیزر را ایجاد نمایند. این لیزر ها با نام های : لیزر گازی، لیزر شیمیایی، لیزر رادیو اکتیو، لیزر جامد وجود دارند.
بیشترین  استفاده در صنعت تنها از دو نوع لیزر گازی و لیزر جامد است. این دو نوع لیزر خود از بخش های مختلفی تشکیل شده اند. به عنوان مثال می توان گفت که در بین لیزر های صنعتی، گازی Co2 بیشترین میزان استفاده را دارد. چرا که از آن برای برش و ایجاد حکاکی بر روی انواع مختلف وسایل مانند فلزات و غیر فلزات میتوان استفاده کرد. البته هر کدام از این تکنولوژی ها در قیمت دستگاه برش لیزری تاثیر دارد.

انواع دستگاه برش لیزری در نوع خاص CO2 و فایبر تولید می‌شوند. هر یک دارای مزایایی هستند. در لیزر فایبر برخلاف CO2 هیچ کدام از قطعات و یا آینه های به کار رفته در آن حرکتی نداشته و ثابت اند و به همین دلیل از نظر هزینه کلی بسیار به صرفه خواهند بود. دستگاه فایبر 3 کیلوواتی یک سوم میزان مصرف دستگاه لیزر CO2 4 کیلو واتی نیرو مصرف می کند.

 

 قیمت انواع دستگاه برش لیزری و حکاکی

دستگاه حکاکي و برش ليزر يک دستگاه پر کار و به صرفه  است. با توجه به  ابعاد اين دستگاه ها امکان نصب آن در فروشگاه و کارگاه‌ها و شرکت‌های تبليغاتی وجود دارد. بیشتر دستگاه‌ های برش ليزر را مي‌توان جهت نصب به صورت دمونتاژه يا در 4 قطعه جدا از هم نيز حمل کرد. اين کار خیلی راحت انجام‌ می‌شود.

همچنین  به راحتي در محل نصب از درب‌های کوچک به عرض 70 سانتی‌ متر و راه‌پله‌ های باريک عبور می‌کند. دستگاه حکاکي و برش ليزر داراي مجاری عبور ورق کامل پکس گلاس هستند. اين قابليت به کاربر اجازه مي دهد که  بتواند ابعاد کامل ورق پکس گلاس را در 2 مرحله به آسانی برش بزند.

دستگاه های برش لیزر
دستگاه های برش لیزر فناوری مهم دنیای صنایع امروزی است.قدرت این دستگاه بسته به نیاز های متفاوت دارای قدرت های متفاوتی هستند.

محاسبه قیمت انواع دستگاه برش لیزری

اگر افراد یه  دنبال خرید دستگاه برش لیزر هستند که برای حکاکی غیرفلزات استفاده شود. بهتر است که  از دستگاه‌های با وات کمتر استفاده شود.
ولی اگر به دنبال برش لیزری و برشکاری هستند بهتر است  از دستگاه‌های با قدرت وات بیشتر استفاده شود. نسبت به وات دستگاه قیمت دستگاه برش لیزری میتواند متفاوت باشد.

شاید همیشه دستگاه با وات کمتر ارزانتر نخواهد بود.

کیفیت حکاکی با قدرت تیوب لیزر برعکس می باشد . هر چه قدرت تیوب لیزر افزایش پیدا کند ، از نظر کیفیت و دقت حکاکی کم خواهد شد. اما برشکاری بهتر انجام می‌شود. اگر کار حکاکی بیش از برش کاری  است ، دستگاه با تیوب حداکثر 80 وات خریداری شود و اگر کار های برش کاری  بیشتر از حکاکی است از دستگاه با تیوپ 130 وات به بالا بهتر است استفاده شود.

اما دستگاه با تیوب لیزر 100w  Reci بهترین گزین می باشد. چرا که تقریبا برای همه کارها مناسب است. تیوب لیزر نصب شده بر روی دستگاه ها قابل تعویض و ارتقاء می باشد؛ ولی به شرطی که پاور تغدیه دستگاه نیز متناسب با تیوپ لیزر انتخاب و تغییر نماید.
بهتر است هنگام خرید از توان تولیدی پاور دستگاه مطمئن شد تا در آینده برای تغییر تیوب لیزر به مشکلی پیش نیاید. یک منبع تغذیه قویتر در هنگام خرید شاید حدود 7 تا10% روی قیمت دستگاه برش لیزری اثر گذار باشد. اما خرید یک منبع تغذیه جدید بسیار گران تر می باشد.
ولی بهتر است قبل از خرید دستگاه اطلاعات مورد نیاز بررسی شود بعد برای خرید دستگاه اقدام شود.

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 14 =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما