نرم افزار طراحی برشلیزر با 2 پسوند  dxf وdwg

نرم افزار طراحی برشلیزر با 2 پسوند dxf وdwg

نرم افزار طراحی برشلیزر با متد روز دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. فایل های dxf یا dwg در استفاده از برش لیزر انجام می شود . 

 

نرم افزارهای گرافیکی حکاکی و برش لیزری

دستگاه های لیزری می توانند مواد مختلفی مانند آکریلیک ،چوب، آلومینیوم، فولادو…را برش بزند و یا بر روی آن حکاکی کند.

حکاکی و برش لیزری روشی است که در بسیاری از صنایع از مهندسی تا هوا و فضا استفاده میشود.

این دستگاه های برش لیزری دستی نیستند و به وسیله نرم افزار های حکاکی و برش لیزری کنترل میشوند. که به دستگاه با زبان برنامه نویسی دستور حرکت و اجرا میدهد.

بهترین نرم افزارهای برش لیزری

نرم افزارinkscape

این نرم افزار طراحی برشلیزر یک وسیله عالی و رایگان برای ایجاد تصاویر لیزری است . نرم افزاری شگفت انگیز برای ویرایش میباشد.این نرم افزار تخصصی برش لیزر نیست اما برای حکاکی از ان استفاده میکنند.

از مزایای این نرم افزار این است که آسان و سریع میباشد و برای افراد مبتدی مناسبتر است.

این نرم افزار با فرمت بعضی از فایل ها سازگار است و میتواند به عنوان یک برنامه طراحی گرافیکی استفاده شود‌.همچنین این نرم افزار بر روی انواع پلتفرم ها مانند iox.windos اجرا میشود.

از معایب این برنامه این است که با بعضی از فرمت ها مانند psd ناسازگار است .

نرم افزار laser web 4

این برنامه رایگان است که برای کنترل برش لیزری و بر اساس طراحی شخص استفاده میشود. 
از ویژگی هایی که این نرم افزار را خیلی مفید میکند. این است که چندین فایل را با فرمت های متفاوت میتوانید در یک پروژه به صورت مجزا وارد کنید. این نرم افزار بسیار منعطف است و ابزار برآورد هزینه کار است. و اشخاص مبتدی به راحتی میتوانند از آن استفاده کنند.

از این نرم افزار طراحی برش لیزر برای کنترل حکاکی فایل های برداری و شطرنجی استفاده میشود. همچنین این نرم افزار دارای تنظیمات زیادی میباشد که می توانید برای روش های مختلف حکاکی استفاده کنید.

نرم افزار litgh burn

این یک نرم افزار حکاکی همه کاره میباشد. زیرا به شخص کمک میکند تا طرح های خود را مستقیما به دستگاه برش ارسال کند و به برنامه های اضافی نیاز نباشد.

 ویژگی های بسیار زیاد این نرم‌افزار باعث محبوبیت آن در بین اپراتورهای دستگاه های برش لیزری شده است. این نرم افزار همه کاره به شخصه این امکان را می دهد؛ که آثار هنری را به راحتی در شکل های گرافیکی و تصویری وارد کند.
 همچنین از اکثر کنترل ها پشتیبانی می کند با این نرم افزار می توانید تصاویر را با اندازه های گرافیکی مختلف به نرم‌افزار حکاکی لیزری وارد کنید تا نتیجه دقیق‌تری را به دست آورید.

 نرم افزارadobe illustrator

 از نرم افزار طراحی برشلیزر معروفی شرکتadobe این نرم‌افزار است که برای طراحان گرافیک ساخته شده است. این نرم افزار این امکان را می دهد که شخص طرح خود را در هر سایز وبدون کاهش کیفیت تغییر دهد و آن را شخصی سازی نماید.

 از ویژگی هایی که این نرم افزار دارد عبارت است از رابط کاربری مفید و همچنین کار بر روی چندین فایل به صورت همزمان.

 استفاده از این نرم افزار در میان کاربران و طراحان گرافیک به علت تولید تصاویر با کیفیت است.

 از معایبی که این نرم‌افزار دارد این است که فضای بسیار زیادی را در کامپیوتر اشغال می کند.

 نرم افزار coreldraw

 این نرم‌افزار یک ویرایشگر گرافیکی است و از نرم افزارهای محبوب در صنعت محسوب می شود.

 این برنامه دارای عملکردهای بسیار پیشرفته است. اما در مقابل بسیاری از نرم‌افزارهای مورد استفاده در صنعت یکی از کم ابزار ترین آنها محسوب می شود. همچنین این نرم افزار با اکثر فرمت های گرافیکی سازگار است.

 یکی از بزرگترین معایب این نرم افزار این است که با سیستم عامل های غیر از ویندوز ناسازگار است. این باعث شده است که کار را برای کاربران مقداری سخت کند.

نرم افزارcorel draw

 این نرم‌افزار شامل تمام ویژگی هایی که ویرایشگران گرافیک برداری دارند میباشد و به شخصی این امکان را می دهد که اشکال و اشیای مختلف را در قالب vector ایجاد کند.

 نکته 
در پایان می‌توان این نکته را اضافه کرد که بهترین نرم‌افزار مورد استفاده در فناوری لیزری فلزات به نوع فعالیت شخص بستگی دارد. اگر شخصی کارگاه کوچکی دارد و یا فعالیت های برش لیزری را در منزل انجام میدهد؛ تقریباً از تمامی نرم‌ افزارها می‌تواند استفاده کند؛ اما اگر به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کند باید بنا بر نیاز خود نرم‌افزار تخصصی را انتخاب کن

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − ده =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما