سی ان سی در خمکاری و 6 دستگاه

سی ان سی در خمکاری و 6 دستگاه

سی ان سی  برای برش و خمکاری دقیق فلزات استفاده میگردد. در اینجا به خمکاری توسط سی ان سی پرداخته ایم، که از خدمات مهم برشلیزر و ورقکاری فلزات است.

خم کاری چیست؟

شرایطی که در آن با استفاده از دستگاه و ابزار آلات مخصوص انواع فلزات و متریال های گوناگون را خم و زاویه دار می‌کنند خم کاری میگویند. در حال حاضر خم کردن متریال های گوناگون از جمله فلز عاملی مهم در صنایع مختلف میباشد. امروزه این خم کاری ها معمولاً با استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته انجام میشود.

برای مثال در حال حاضر خم کاری در صنایع مختلفی همانند کشتی‌ سازی ، دامداری ، کشاورزی و غیره کاربردهای بسیار گسترده‌ ای دارد. این فرایند خم کاری در هنگام زاویه دار کردن فلزات از اهمیت بالایی برخوردار است.  با توجه به ضخامت و جنس فلز مورد نظر خم کاری با استفاده از روش‌ های مخصوصی انجام میشود.

برای مثال در حال حاضر یکی از دو روش پرکاربرد برای خم کاری فلزی روش سرد و یا روش گرم میباشد. اگر در ساختار یک فلز بیشتر از یک دوم درصد کربن به کار رفته باشد. ابتدا باید آن را گرم کرده و سپس خم کاری را در آن انجام داد. با توجه به این موضوع یعنی از روش خم کاری گرم برای خم کردن آن فلز استفاده میشود. اما برای خم کردن ورق های غیر آهنی به جز روی و  آلومینیوم از روش خم کاری سرد استفاده میشود. برای خم کاری فلز باید نکات و ایمنی های زیادی در نظر گرفته شود. برای مثال اگر میزان فشار موردنظر در هنگام خم کاری به طور دقیق و مناسب نباشد آسیب‌ های زیادی روی متریال ایجاد خواهد شد.

خم کاری سی ان سی

در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین و بهترین روش ها برای خم کاری روی قطعات مختلف خم کاری سی ان سی میباشد. این روش از خم کاری با استفاده از کامپیوتر و کنترل به صورت عددی انجام می شود.

خم کاری CNC با استفاده از دستگاه پرس برک سی ان سی انجام میشود. که با استفاده از این دستگاه میتوانند فلزات را در ضخامت های چند میلیمتری و حتی متری نیز خم کنند. با استفاده از این دستگاه، شما می توانید خم کاری مورد نظر خود را در انواع ورق های فلزی بدون هیچ محدودیتی انجام دهید. در حال حاضر از این دستگاه در کارخانه‌ ها و تولیدی‌ های زیادی برای خم کاری انواع فلز استفاده میشود. با استفاده از این دستگاه شما می توانید قطعات غیر فلزی را نیز خم کنید.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از خم کاری سی ان سی دقت در محل خم کاری میباشد. خم کاری با استفاده از دستگاه سی ان سی بدون هیچ آسیبی در متریال مورد نظر شما انجام میشود. با استفاده از این دستگاه شما می توانید برگشت فنری را نیز برطرف کنید.

قیمت دستگاه cnc

قیمت این دستگاه با توجه به آپشن ها و نیز موارد دیگری متغیر میباشد. برای مثال یکی از مهم ترین عوامل موثر در قیمت این دستگاه کشور سازنده میباشد. در حال حاضر دستگاه های سی ان سی که وارداتی هستند. قیمت بالاتری نسبت به دستگاه های داخلی دارند. شما می توانید نمونه های داخلی این دستگاه را نیز که به صورت حرفه ای و کاملا پیشرفته ساخته شده است را نیز مشاهده کنید. آپشن هایی که در این دستگاه وجود دارد نیز در قیمت تاثیرگذار خواهد بود.

برای مثال برخی از این دستگاه ها دارای سیستم خنک کننده نیز میباشند. که این سیستم قیمت دستگاه را برای شما افزایش خواهد داد. پیکربندی ماشین همانند آسیاب ها، یا تراش ها نیز در این قیمت موثر میباشد. اندازه دستگاه نیز می تواند قیمت های ارائه شده برای شما را تغییر دهد. هر چه شما حجم بزرگتری از این دستگاه را انتخاب کنید به طور حتم باید هزینه های بیشتری نیز پرداخت نمایید. سرعت کار این دستگاه نیز گزینه مهم در هزینه‌ها خواهد بود. هر چه دستگاه با سرعت بیشتری فرآیند مورد نظر را انجام دهد قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

انواع دستگاه های سی ان سی

شما می توانید دستگاه های cnc  را در انواع مختلفی در بازار مشاهده کنید. که هر کدام از این دستگاه ها با توجه به کارایی و نیز رفتار منحصر به فرد خودشان قیمت های مخصوص به خود را دارند. در ادامه این بخش انواع دستگاه های سی ان سی را به شما معرفی خواهیم کرد.

خم کاری و سوراخ کاری cnc

واترجت cnc

برش پلاسما cnc

دستگاه های برش لیزریcnc

برش اشعه ای cnc

ماشین کاری فرزی cnc

دستگاه های سی ان سی کاربرد بسیار گسترده در تولیدی ها داشته.  به عنوان یک عامل قدرتمند و موثر در پیشرفت صنایع گوناگون شناخته شده است.

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + ده =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما