خمکاری برنج

خمکاری برنج

خمکاری برنج مانند دیگر خم کاری فلزات با روش کنترل عددی بوسیله کامپیوتر یا سی ان سی یک مرحله ساخت محسوب میشود. دستگاها کار خمکاری را با ضخامت چند میلی متر تا قطعاتی به طول ۱۰ ها متر بر روی ورق های فلزی انجام میدهند.

خمکاری یکی از روش های فرم دادن ورق های فلزی جهت ایجاد خم در قطعات مختلف میباشد. از مزیت های خم سی ان سی افزایش دقت در محل خمکاری و کم کردن اشتباهات نصب و مونتاژ قطعات است.

عملیات خمکاری برنج

عملیات خمکاری را می توان با ابعاد و اندازه های مختلف انجام داد .اگر به وسایل اطراف خود نگاه کنیم قطعا داری خمکاری و برش دقیق هستند. بوسیله دستگاه های لیزر و پانچ و دستگاه خم فلزات و ورق انجام شده اند.

در خمکاری در صورت دارا بودن دانش فنی می توان عملیات را با هر ابعاد و اندازه و ضخامت ورق خم نمود.

کاربرد برش لیزر برنج

برش لیزر ورق برنج به دلیل ظاهری زیبا و انعطاف پذیر بودن و اصطکاک کاربرد کمی دارد. صنایعی از جمله  دکوراسیون داخلی، ساختمان سازی،ماشین سازی، صنایع زینتی،مواد غذایی، لوازم خانگی و…از آن استفاده میکنند.

برش لیزر برنج

برش لیزر برنج  با چالش های زیادی روبرو است. علت اصلی چالش خمکاری برنج، به دلیل انعکاس اشعه لیزر است. فلزات رفلکتور در بیشتر مواقع برای دستگاه برش لیزر Co2 مشکلاتی ایجاد می کنند. به همین علت ضخامت برش این ورق ها، نسبت به فلزاتی مانند آهن یا استیل کمتر است.

برش لیزر برنج و مس و آلیاژهایی مانند برنز فرآیندی سخت برای دستگاه های برش لیزر استاندارد CO2 است. که به دلیل هدایت حرارتی و ویژگی های بازتاب دهنده این مواد است، می تواند بسیار به لیزرهای CO2 آسیب برساند.

مزایای برش لیزر برنج قبل از خمکاری برنج

با توجه به سرعت بالا و کیفیت خدمات برش لیزری فایبر در ورق های لیزر در بسیاری از مواقع جایگزین مناسبی برای خدمات پانچ سی ان سی و خدمات برش واترجت میباشد.

امروز با توجه به قیمت های پایین و سرعت بالای خدمات برش لیزر فلزات در ورق های برنج ضخیم از دستگاه های لیزر توان بالا استفاده میشود.

 در برش لیزری برنج در صورت سالم بودن دستگاه و تنظیمات توسط اپراتور هرچقدر قدرت دستگاه بیشتر باشد. کیفیت صافی سطح وضعیت مناسبتری دارد.

خمکاری یکی از روش های انواع ورق های فلزی و غیر فلزی برای ایجاد خم در قسمت های متفاوت میباشد.

یکی از مزایای cnc افزایش دقت در محل خمکاری و کم شدن خطاهای نصب و مونتاژ قطعات است.

در بیشتر مواقع مشکل اساسی را می توان بوسیله خمکاری با دستگاه های پیشرفته برطرف کرد.

خم کاری چیست و خمکاری برنج چه کاربردی دارد؟

 خمکاری ورق های فلزی یکی از کارهای  بسیار پرکاربرد در صنعت است . برای کارهای گوناگونی چون ساخت جعبه های فلزی در صنعت الکترونیک، ساختمان سازی، دامداری و کشاورزی، کشتی سازی، کارخانجات و … قابل استفاده هستند. 

خمکاری ورق های فلزی عملی مکانیکی است. که در آن به ورق فشار وارد  میشود. باعث خم شدن و زاویه دار شدن آن می شود. 

خمکاری ورق های فلزی روش های متفاوتی دارد. با توجه به مواردی مانند جنس ورق، ضخامت آن، طرح مورد نظر برای خم کردن و میزان خمش، باید روش مناسب را انتخاب کرد. همچنین با توجه به جنس ورق فلزی باید مشخص کرد که خمکاری ورق های فلزی به صورت گرم اجرا شود یا به صورت سرد و در دمای پایین انجام شود.
اگر کربنی که در ورق فلزی وجود دارد مقداری بیش از ۱.۲ درصد باشد، قابلیت خمکاری این ورق ها کم می شود و برای خم کردن ، باید ابتدا آن ها را گرم کرد. معمولا ورق های غیر آهنی را به جز ورق روی و ورق آلومینیوم در حالت سرد خمکاری می کنند. در بیشتر مواقع در زمان عملیات خمکاری در ضخامت ورق تغییری ایجاد نمی شود. البته به دلیل کشش ایجاد شده هنگام خمکاری ممکن است در پاره ای از موارد ضخامت قسمتی از ورق فلزی تغییر کند.

در خم کاری ورق فلزی ، ممکن است در اثر بی توجهی، ورق چین خوردگی یا ترک خوردگی پیدا کند. بنابراین اندازه دقیق مقدار فشار وارد شده توسط پانچ با توجه به ضخامت ورق و شکل مورد نظر خمش، قبل از خمکاری، لازم است و از بروز خطا جلوگیری می کند.

برای عملیات خمکاری ورق های فلزی مانند برنج، از دستگاه های متفاوتی استفاده می کنند. از ماشین هایی که بیشتر برای این کار استفاده میشود ، دستگاه CNC پرس برک است.

برش لیزر برنج و مس و آلیاژهایی مانند برنز فرآیندی سخت برای دستگاه های برش لیزر استاندارد CO2 است. که به دلیل هدایت حرارتی و ویژگی های بازتاب دهنده این مواد است، می تواند بسیار به لیزرهای CO2 آسیب برساند.

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − هجده =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما