مونتاژ فلزات و 6 نیاز اولیه مونتاژ کاری فلزات

مونتاژ فلزات و 6 نیاز اولیه مونتاژ کاری فلزات

 مونتاژ فلزات از خدمات پس از برش و خم است.  برای ساخت قطعات صنعتی برخی از مونتاژ ها که نیاز به تخصص خاصی هستند در مجموعه ایران فلز ارائه می گردد. گاهی این مونتاژ کاری به ساخت باکس های فلزی می انجامد.

 

مونتاژ فلزات

فلزي، طراحي و ساخت مصنوعات فلزي هستند. پس از اکتشاف فلز، نقش اين عنصر بسیار شگفت انگيز شد. وبه نام صنعتي بسیارمهم، زندگي بشر را متحول کرد و صنايع فلزی نامیده شد. صنايع فلزي از زير مجموعه هاي گروه مكانيك است.

صنایع فلزی شامل: جوشكاري، ورقکاری یا برش ورق 

 

يكي از كاربردي ترين روشهاي اتصال قطعات جوشکاری است كه در توليد قطعات مهندسي، اسكلت هاي فلزي وصنعت های مختلف کاربرد دارد.

مونتاژ کاری فلزات

بسياري از ساختمان هاي فلزي، پل ها، سازه های فلزی، قطعات صنعتی پرکاربرد، كشتي ها وماشين هاي کشاورزی  راه سازي را از روش صنایع فلزی و مونتاژ کاری مثل جوشكاري، خم کاری وبرشکاری ساخته می شوند.

انجام مراحل ساختن قطعات فلزی پیچیده تر از آن است که فکر میکنید. از روش های مختلف برای ساختن یک قطعه فلزی  استفاده می کنند. ریخته گری و فرم دهی  روش اصلی  برای ساختن قطعات فلزی هست. در کارگاه های قالب سازی روش های مختلفی مثل  آهنگری، اکستروژن، جوشکاری، متالوژی پودر، اکستروژن برای ساختن قالب مورد استفاده قرار می گیرد.

البته انتخاب نوع ماده اولیه که برای تولید قطعات استفاده می شود هم بسیار مهم است.

 

نمونه خمکاری برای ساخت جعبه فلزی
جعبه و باکس های فلزی مونتاژ باکس
جعبه فلزی صنایع مونتاژ جعبه
خمکاری خاص فلزات

معنی مونتاژ 

مونتاژ کلمه فرانسوی است. که وارد زبان فارسی شده است. وبه معنای  به هم وصل کردن، چسباندن، سوارهم کردن، سرهم کردن و نصب کردن قطعه های مختلف است. برای درست کردن دستگاه، فیلم،خودر، تلویزیون‌، رایانه و غیره هستند. به هم وصل کردن وسرهم کردن قطعات فلزی به یکدیگر و به وجود آوردن یک محصول جدید مدنظر، مونتاژ کاری فلزی نامیده می شود. یک مونتاژ کار فلزی قطعات برطبق نقشه ی انجام کار و مشخصاتی که تعیین‌ شده است.

مورد آزمایش و کنترل قرار می دهد و سپس قطعات را رنگ می کند.

ویژگی های یک مونتاژ کار

یک مونتاژ کار فلزی باید با تمام روش های اتصال قطعات فلزی مثل پیچ‌ و مهره‌ وپین ها آشنایی کامل داشته است.

همچنین باید قطعات را کنترل و آزمایش کند واگر نیاز به اصلاحات داشت انجام دهد.  وعیب ها ونقص های آن را برطرف نماید. سپس قطعات را تمیز کرده  وآنها را آماده مونتاژ کند. یک مونتاژ کار فلزی باید توانایی خواندن نقشه وطرح کشیده شده برای مونتاژ را داشته هست. قطعات را مونتاژ کند وتوانایی خواندن نقشه را داشته است.

انواع روش های جوشکاری و مونتاژ فلزات

جوش قوس الکتریکی زیرپودری، جوش قوس الکتریکی با پودر مغزی، جوش قوس الکتریکی با الکترود روکشدار، جوش الکترو گاز، جوش گل میخ، جوش مقاومتی از انواع مونتاژ فلزات است.

کاربرد مونتاژکاری

مونتاژ فلزات در تعدد کاربرد کم نظیر است از جوشکاری در کوچک ترین کاربردها مانند: ساختمان سازی خرد، تجهیزات پزشکی و…  حتی ساخت بزرگترین کارخانه ها : کشتی سازی، خودرو سازی، برج سازی و… است.

نیازهای اولیه در صنایع مونتاژ کاری فلزات

رسم وکشیدن نقشه هاي ساده که به راحتی قابل خواندن هستند.

توانایی نقشه خوانی صنعتی داشتن مهارت جوشکاری برق، زیرپودری، گازمهارت جوشكاري  کردن انواع درزهاي فولادي در وضعيت هاي متفاوت برای مونتاژ فلزات رفع عیوب قطعاتی که جوشکاری شده اند.

مهارت وتوانایی قیچی کاری با قیچی های دستی، ماشینی واهرمی خم کاری کردن با انواع خم کن های ساده و برقی

مونتاژ کاری فلزات

فلزکاری کردن که شامل الگوسازی  کردن و گسترش دادن  حجم های  مختلف از قبیل انواع مخروط کامل، مخروط ناقص، مخروط غیر هم مرکز، انواع کانال، سه راه ها با انشعابات مختلف، زانوهای دو تکه با زاویه دلخواه، هودها و…

دقت داشته باشید مونتاژ فلزات باید با دستگاه انجام شود و کار هر کسی نیست و نیاز به متخصص در این زمینه دارد. افراد زیادی که از قبل آموزش ندیده و شروع به این کارکردن آسیب های زیادی دیده اند.

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =

پروژه های ماتاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

تاثیر قطر برش لیزر در انواع فلزات

قطر برش لیزر در انواع فلزات درنوع کار برشلیزر بسیار تاثیر گذار است . برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . از نوع تکنولوژی ...

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری چیست ؟

فرآیند برش لیزری در حال حاضر در شرکت ها و کارخانه های گوناگون از انواع دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.این دستگاه در سراسر جهان کاربرد های منحصر به ...

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری

انواع برش لیزری یعنی تقویت نور توسط اشعه های لیزر تابش که زمان پیدایش آن در دهه ۶۰ بوده و شکل جدیدی از انرژی به وجود آمده. که  در ساخت ...

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات حضور چشم گیری در صنایع دنیا را ایفا میکند. استفاده از لیزر برای برش دادن متریال های گوناگون باعث شده تا انسان به راحتی بتواند. انواع ...

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه لیزر برش فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر در جهان شناخته شده است. این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع گوناگون داشته و امروزه در کارخانه ...

ارتباط با ما