برش جعبه های فلزی

باکس فلزی در صنعت به عنوان بخشی از ماشین آلات و قطعات مورد استفاده قرار می گیرد  و در بسیاری از موارد نقش نگهدارنده اجزای داخلی را دارد. این جعبه های فلزی با استفاده از برش لیزر و خمکاری و درنهایت مونتاژ تولید میگردد. برای مطالعه درباره نحوه برش جعبه های فلزی روی لینک زیر کلیک نمایید.

باکس فلزی چیست؟

در حال حاضر برای نگهداری برخی از محصولات همانند خوراکی ها انواع لباس ها و لوازم منزل از باکس های فلزی استفاده می شود. این باکس ها معمولاً با استفاده از فلز فولاد ساخته شده است. و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند.  این باکس ها کاملا مقاوم در برابر سرما و گرما بوده است. و برای سالیان طولانی کاربرد خود را حفظ خواهند کرد.  شاید تا به حال انواع مختلفی از آن را در اسکله ها و بندر ها مشاهده کرده باشید.  در حال حاضر برای حمل و نقل بسیاری از کالاها از کشتی به ساحل از این باکس های فلزی استفاده می شود. این باکس ها در اندازه های مختلف و با قابلیت های گوناگونی تولید می شود.

برای مثال برخی از این باکس ها به گونه ای طراحی شده اند که در کشتی ها حمل می‌شوند. و با استفاده از آن ها کالای مورد نظر را در کشتی قرار داده و جابجا می‌کنند. هرچه از فلز مرغوب تری در ساختار این باکس ها استفاده شود.

 آن باکس برای مدت طولانی تری حالت خود را حفظ می کند. برای رنگ کردن این باکس ها از رنگ های مخصوصی استفاده می شود. این رنگ ها با گذشت زمان و در اثر عوامل محیطی از بین نرفته است. و بر روی سطح باکس باقی خواهند ماند. از این باکس های فلزی برای انبارداری نیز استفاده می‌شود.  در اکثر انبارها تعداد بالایی از این باکس ها قرار گرفته و کالاهای مختلف در آن نگهداری خواهند شد.

 برش لیزر برای ساخت جعبه های فلزی مناسب است؟

توسط فناوری برش لیزری میتوانیم به راحتی روی ورق فلزات در ضخامت های گوناگون برشکاری انجام دهیم. و برش فلزات از مهم ترین کاربردهای برش لیزری است. مقاومت فلزات باعث سختی برشکاری آنهاست. و قدرت برش دستگاه های برشلیزری cnc برای برش فلزات بسیار مناسب است.

چرا از جعبه های فلزی استفاده می کنیم؟

مزیت ها و دلایل زیادی برای استفاده و ساخت باکس و جعبه های فلزی وجود دارد. این جعبه ها در برابر آتش و آتش سوزی مقاوم هستند . فلزات به راحتی ذوب نمیشوند. شکل خود را  در برابر ضربات به راحتی از دست نمیدهند. دچار له شدگی و ترک خوردگی نمیشوند. 
در نهایت همه ی موارد ذکر شده باعث امنیت بالای این باکس ها میشودو این باعث می شود. برای موارد بسیاری مخصوصا  ساخت جعبه های نگهدارنده سیم های برقی مورد استفاده قرار گیرند.
ساخت باکس های فلزی
جعبه برشکاری و خمکاری شده
نمونه خمکاری برای ساخت جعبه فلزی
باکس و جعبه فلزی
 

انواع باکس فلزی

همانطور که گفته شد این باکس ها انواع مختلفی دارند. برای مثال در ساختار برخی از آن ها علاوه بر فلز فولاد الیاژ های دیگری نیز به کار گرفته می شود. با توجه به این موضوع قیمت باکس افزایش یافته و کاربرد بیشتری را به شما خواهند داد. اگر به دنبال نمونه کم هزینه تری از جعبه های فلزی می باشید نمونه اهنی آن گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. البته در ساختار این جعبه ها فلز آهن به تنهایی به کار گرفته نشدند.  آلیاژهای گوناگونی نیز در ان وجود دارد.

مراحل ساخت جعبه فلزی را در مقاله زیر بخوانید.

 جعبه فلزی 

اغلب این باکس ها به صورت مکعب مستطیل می باشند اما شما می توانید شکل های دیگری از ان را نیز مشاهده کنید.  در حال حاضر یکی از مقاوم ترین جعبه های فلزی نمونه های فولادی و آلومینیومی آن می باشد برای افزایش مقاومت و کیفیت این باکس ها لایه آلومینیومی را در سطح آن قرار داده‌اند.  همانطور که می دانید آلومینیوم یکی از مقاوم ترین و واکنش ناپذیر ترین فلزات بوده است.  برای استفاده در صنایع گوناگون کاربرد دارد. زمانی که یک لایه آلومینیومی در سطح این باکس ها قرار داده می شود. با توجه به این موضوع باکس در برابر عوامل محیطی همانند سرما گرما و رطوبت مقاومت بیشتری از خود نشان خواهد داد.

سایر کاربردهای جعبه فلزی

علاوه بر اینکه از این جعبه های فلزی در اسکله ها و انبار ها استفاده می شود. این باکس ها برای فعالیت های دیگری در زندگی انسان نیز کاربرد دارد. برای مثال در حال حاضر شما می توانید گلدان های فلزی زیادی را مشاهده کنید. این گلدان ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده است.  و ظاهری منحصر به فرد و زیبا دارند.

چمدان های زیادی نیز از فلز ساخته شده است که این چمدان ها به شکل جعبه فلزی بوده و برای سالیان طولانی کاربرد خود را حفظ خواهند کرد. در گذشته استفاده از این چمدان ها بیشتر بوده است.  در حال حاضر برخی از این باکس های فلزی به گونه‌ای ساخته شدند. از باکسها برای نگهداری مواد غذایی استفاده می‌شوند.  که قرار دادن برخی از مواد غذایی در این باکس ها از کپک زدن و خراب شدن آن جلوگیری می کند. شما نیز می توانید نمونه هایی از آن را در اندازه دلخواه تهیه کرده و برای نگهداری وسایل خود در انباری ها استفاده نمایید.

قیمت باکس فلزی

هزینه‌های مربوط به این باکس ها با توجه به فلز بکار رفته در آن و نیز اندازه مورد نظرتان متفاوت می‌باشد. هرچه در ساختار آن از فلز مرغوب‌ تر را با کیفیتی استفاده شود.  قیمت این باکس نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اگر شما بخواهید که نمونه پرحجم تری از این باکس را تهیه کنید. به طور حتم باید هزینه‌های بیشتری نیز پرداخت نمایید.

 برای مثال در حال حاضر با کسی که در اسکله ها به کار گرفته می شوند بزرگترین شکل این باکس های فلزی می باشند. اگر شما قصد تهیه این باکس ها را برای استفاده در فعالیت های روزمره خود را دارید. به طور هزینه‌ های شما تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت. برای تهیه این باکس ها می توانید به فروشگاه های فعال در این زمینه مراجعه کرده و یا به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهید.

 

امتیاز شما به این برش لیزر ایران فلز برای این مقاله

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای